Odtülüler Dershanesi

Ümitköydeki Özel Okullar

Okullarda verilen eğitimler hep öğrencilerin başarılı olması ve iyi bir geleceğe sahip olması içindir. Verilen eğitimler kadar hedef de çok önemlidir. Eğer öğrencinin hedefi yoksa istediği kadar zeki ve çalışkan olsun o çalışma, verilen eğitim boşunadır. Fakat bazen de öğrenci kendindeki yetenekleri farketemediği için hangi meslek dalını hedef alacağını bilemez. Ümitköydeki Özel Okullar olsun devlet okulları olsun bu sebeple rehberlik servisine önem vermelidir. Rehberlik servisi öğretmenleri öğrencilere kariyer planlama ve meslek seçiminde yardımcı olacaktır. Branşlarında uzman, kendini kanıtlamış kişilerden oluşan rehberlik servisi öğretmenleri öğrenciler ile görüşerek tabiri caizse yol haritası çizerler ve öğrenciyi ona göre yönlendirirler. Hatta bazı meslek dallarından işinin ehli kişilerin vereceği seminer düzenler ve öğrencileri teşvik ederler.

Ümitköydeki Özel Okullarında Deneme Sınavları

Tabi sadece bununla kalmazlar. Anaşehir Koleji gibi Ümitköydeki özel okullarda belirli yaş grubundaki öğrencilere deneme sınavları yapılmaktadır. Deneme sınavlarının sonuçlarının analiz edilmesi, öğrenci ile görüşülüp zayıf olduğu dersler hakkında kurs alması için yönlendirme yaparlar. Derslere ve gireceği sınavlar varsa motivasyonu yükseltici konuşmalar gerçekleştirir. Ergenlik çağındaki öğrencilerin yaşadığı sorunlar ve çatışmalar gibi ihtiyaç duydukları her konuda gerekli desteği verir ve veliler ile de işbirliği içine girerek gereken yardımı yaparlar. Öğrencinin rahatlayıp derslerine ve sosyal hayatına devam etmesi sağlanır.

Ümitköydeki Özel Okullarında Sosyal Etkinlikler

Sosyal, kültürel, sanatsal faaliyetlerin yapıldığı, sevgi, barış ve anlayışın hakim olduğu bir okul yönetimi vardır. Anaşehir Koleji Ümitköydeki Özel Okullar arasında belki de bu sebeple kendini başarılı bir şekilde kayırmıştır. Derslere giren öğretmenler kendi okullarını başarı ile tamamlamış, deneyimli, işini severek yapan, insanlara ve insan ilişkilerine önem veren kişilerdir. Branşlarının gerektirdiği tüm bilgiye sahip, bildiklerini de öğrencilere aktarmada sorun yaşamayan öğretmenler sayesinde öğrencilerin başarılı olması da kaçınılmazdır. Derslerde kullanılan akıllı tahta ve bilgisayarlar sayesinde eğitimin kalitesi oldukça yüksektir. Öğrenciler kendileri yaparak öğrenmeye çalıştıkları için daha akılda kalıcı olur.

Öğrencilerin deşarj olmaları için ara ara sosyal etkinlikler düzenlenmektedir. Bu etkinlikler bir okul gezisi, bir kültürel veya sanatsal bir gezi, topluca piknikler, tiyatroya gitmek vs. şeklinde olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir