Odtülüler Dershanesi

Ümitköy Özel Okulları

Çocuğunu özel okula göndermek isteyen velilerin okul bulması hiç kolay değil. Türkiye’de özel okullar oldukça fazla sayıda ve velilerin kafasının da karışık olması bundandır. Bunu bilen kolejler de kendilerini kanıtlamak için rekabet etmekte ve en iyi eğitimi verdiklerini gösterme çabasındadır. Bazı kolejler köklü okullar olduğu için elbette şansı daha fazla. Fakat bir iki şube ile sadece yerel halka adını duyurmuş bazı kolejler de vardır ki eğitim açısından yarışa ön sıralardan katılıyor. Anaşehir Koleji de anaokulu, ilkokulu, ortaokulu ve lisesi ile kendini kanıtlamış ve Ümitköy Özel Okulları arasında yerini almış bir kolejdir.

Ümitköy Özel Okullarının Çağa Uyumu

Kolej devlet okulları gibi tek düze standartta ilerlemek yerine sürekli kendini geliştiren, çağımıza ayak uydurup gereklerini yerine getiren bir eğitim kurumudur. Örneğin çağımız teknoloji iyice ilerliyorken kolejlerde robotik ve yazılım dersleri verilmeye başlandı. İlkokuldan eğitimine başlayıp kademe kademe ilerleme kaydediliyor. Geleceğin yazılımcıları ve mühendisleri yetiştiriliyor. Devlet okullarında bu eğitimi almak mümkün değil. Ayrıca verilse bile kişi başına materyal düşmesi olanaksız. Kolejde ise her öğrenci kendi gereçlerini kullanıyor ve kendisi yaparak daha iyi öğreniyor.

Ümitköy Özel Okullarda yazılım dersinin yanı sıra birçok dalda eğitim verilmektedir. Sanatsal, sosyal ve kültürel faaliyetler olan bu dersler sayesinde öğrenciler kendilerindeki yetenekleri fark ediyor, yeni beceriler kazanıyor ve kendilerine olan özgüvenleri artıyor. Hatta hayatlarının ileriki yıllarında sosyal çevrelerinde ve iş ortamlarında kendilerini gösterebilme, ortama ayak uydurabilme, kendini ifade edebilme gibi kazanımlar da elde ediyorlar. Belki de bu dersler sayesinde gelecekteki mesleklerini de seçebilirler. Öğrencilerin kişilik yapılanmasına da ekstra olumlu etkileri olacaktır bu faaliyetlerin.

Ümitköy Özel Okullarında Öğrenci İle İrtibat

Anaşehir Kolejinde olduğu gibi her Ümitköy Özel Okullarında rehberlik ve psikolojik danışmanları vardır. Bu danışmanlar gerek öğrenciler ile gerek veliler ile sürekli iletişim halinde olmak zorundadır. Öğrencilerin bir sıkıntısı olmasa dahi onlarla sohbet etmeli, bir sorunları olup olmadığını sormalıdır. Bu şekildeki yaklaşım öğrencilere bir sıkıntıları, sorunları olduğunda hiç çekinmeden rahatça rehberlik öğretmenlerine anlatabileceklerinin mesajını verir. İhtiyacı olduğu zaman öğrenciler kendiliğinden gelecektir zaten.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir