Odtülüler Dershanesi

Ümitköy Özel Okullar

Özel okullar son yıllarda giderek artış göstermekte ve veliler tarafından da çok tercih edilmektedir. Çocuğunun iyi bir geleceğe sahip olmasını isteyen veliler özel okula gönderiyor. Elbette çok cüzi rakamlarda özel okul fiyatları var. Fakat aile bütçesine uygun yapılandırmalar ile aileler fiyatı geri plana atıyor. Ümitköy Özel Okullarından biri olan Anasehir Koleji öğrencilerin iyi bir eğitimle başarılı bir kariyere sahip olması için tüm çalışan ve öğretmenler ile birlikte çalışmalar yürütmektedir. Günümüz kolejlerinde ana sınıfından başlayarak eğitim verildiği için veliler çocuklarını en başından özel okullara göndermeyi tercih ediyor. Ayrıca Anasehir Koleji gibi hemen hemen her semte servisle ulaşım imkanı tanındığı için daha rahat gönderebiliyorlar.

Ümitköy Özel Okullarındaki Faliyetler

Kolejde derslerin yanı sıra öğrencilerin kendilerini geliştirebileceği faaliyetler yapılmaktadır. Bu faaliyetler sayesinde öğrenciler yeni yetenekler edinir, varolan yeteneklerini geliştirir, kendilerine bir hobi alanı oluşturur, bu faaliyet saatleri sayesinde çevre edinir, sosyalleşip yeni arkadaşlar edinebilir. Ayrıca hayatları boyunca topluluk içinde girişken, kendini ifade edebilen, sosyal bireyler olurlar. Ümitköy Özel Okullarda yapılan bu faaliyetlerden bazıları şunlardır: Radyo ve televizyon spikerliği ve diksiyon, robotik kodlama ve yazılım, yüzme, modern ve halk dansları, satranç, voleybol, basketbol, futbol, el sanatları, müzik, resim, tiyatro, hızlı okuma ve daha birçok dal. Bu faaliyetlerin öğretmenleri de çocuklara en iyi şekilde faydalı olacak kişilerden seçilmiştir.

Ümitköy Özel Okulları ve Aile Ortamı

Kolejde çalışanlar ve öğretmenler güler yüzlü, samimi ve adeta aile ortamı sunan kişilerdir. Deneyimli, eğitimini başarı ile tamamlamış, kendini kanıtlamış bireylerden oluşan öğretmen kadrosu bulunmaktadır. Dersler öğrencilerin anlayacağı şekilde, hiçbir gerekli bilgi atlanmadan tam bir öğrenme sağlanarak işlenmektedir. Ümitköy Özel Okullarından olan Anaşehir Kolejinde öğrencilere haftanın belirli günlerinde kurslar verilmektedir. Bu kurslar sayesinde öğrenciler dershaneye veya başka bir eğitim kurumuna ihtiyaç duymaz. Kurslar bütün eksikleri kapatmak için yeterli olacaktır. Tabi düzenli ve disiplinli bir çalışma da bunu takip etmelidir. Rehberlik servisi öğrencilere çalışma programları hazırlayarak okul dışında kalan zamanlarını da sürekli öğrenerek geçirmelerini sağlar. Daimi bir çalışma sayesinde öğrenciler öğrendiği bilgileri uzun süre hafızalarında tutabilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir