Odtülüler Dershanesi

Ümitköy Özel Okul

Ankara’da Ümitköy Özel Okulu ihtiyacını sağlamak adına birçok kolej bulunmaktadır. Bu kolejler anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise şeklinde bölümlere ayrılmaktadır. Anaokulundan kolejlere göndermeye başlayan velilerin çocukları okuldan okula geçiş yapmadan lise de dahil aynı ortam ve öğretmenlerin çoğu ile.birlikte eğitim hayatını sürdürür. Ayrıca çocuğu en iyi tanıyan öğretmenlerin ona göre vereceği eğitim ile öğrenmesi daha kaliteli olacaktır ve çocukta bocalama yaşamayacaktır. Özel okullarda devlet okullarına nazaran daha çok öğretmen olması da bir avantajdır. Ayrıca öğrencilerin derslerde kullandıkları materyaller de daha fazla olacağından tek düze bir anlatıma kıyasla daha iyi öğrenecektir.

Ümitköy Özel Okulunda Yabancı Dilin Önemi

Kolejlerde yabancı dile verilen önem ve ağırlık da özel okulların bir avantajıdır. Ümitköy Özel Okulundan biri olan Anaşehir Koleji öğrencilerine yabancı dil olarak ıngilizcenin yanı sıra birkaç dil seçeceği daha sunmaktadır.  Öğrenciler kendilerini en iyi şekilde ifade edebilecekleri, neredeyse ana dilleri gibi konuşabilecekleri düzeyde yabancı dil veya diller öğrenirler. Bu öğrendikleri yabancı dilleri sürekli kullanarak ve geliştirerek ileriki yaşamlarında örneğin kariyer hayatlarında çok büyük avantajlar elde edebilirler. Öğrencilere bu denli iyi şekilde öğretebilecek öğretmenlere sahip bir kolejdir. Yabancı dil öğretmenlerinin dışında branş öğretmenleri de en iyi ve en doğru eğitimi verip öğrencileri hayatları boyunca başarılı bireyler yapmak için çalışmaktadır. Kalabalık olmayan sınıflarda dersler işlenmekte ve derse bütün öğrencilerin katılımı sağlanmaya çalışılmaktadır.

Ümitköy Özel Okulunda Öğrenci Başarısı

Ümitköy Özel Okullarına giden öğrenciler üniversiteye geçiş sınavında çok büyük  başarılar elde edebiliyor. Verilen eğitimin kaliteli olmasından kaynaklı olarak geleceğin en büyük adımlarından biri olan üniversitede yüksek puanlı önü açık bölümleri kazanma şansları bir hayli fazladır. Ayrıca öğrenim gördükleri kolej sayesinde özel üniversitelere de referans ile yerleşme imkanları bulunmaktadır. Tabi üniversitede hangi bölümü seçmek istediğini, hangi bölümde kendini daha rahat ifade edebileceğini bilemeyen bu sebeple de gelecek endişesi yaşayan öğrencilere de rehberlik öğretmenleri yardımcı oluyor. Öğrenciler ile yaptıkları birebir görüşmeler sonucunda öğrenci için hangi meslek dalının daha iyi olduğunu bulurlar. Ve öğrenciyi de ona göre yönlendirip çalışmalarına şekil verirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir