Odtülüler Dershanesi

Ümitköy Kolejleri

Kolej bildiğiniz gibi özel okul anlamında lise dengi okullara verilen bir isimdir. Eskiden sağlık kolejleri, polis kolejleri vs. olarak bahsedilirken şimdi ise şahısların açtığı kolejler hemen hemen her semtte birden fazla bulunmaktadır. Günümüzde İçişleri Bakanlığına bağlı olarak faaliyet göstermektedirler. Genel manada bakacak olursak yabancı dil eğitimine ağırlık veren okul da diyebiliriz. Maddi durumu yerinde olan aileler iyi bir eğitim alması açısından kolejleri tercih ediyor. Kolejlerde tam gün eğitim anlayışı hakimdir. Derslerden sonra kalan zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmeleri için kurslar verilmektedir. Bu kurslarda konu pekiştirmelerini yaparlar. Ümitköy Kolejleri de öğrencilerinin başarıya emin adımlarla ilerlemesine katkı sağlamaktadır.

Ümitköy Kolejlerinde Eğitim Kadrosu

Kolejler özel okul oldukları için öğretmen kadrosu da gayet deneyimli, iyi eğitim almış seçkin kişilerden oluşmaktadır. Öğrencileri sınavlara en iyi temel ile hazırlarken öğretmenlerin kaliteli olması gerekir. Kolejlerde sadece sınava girilecek sene değil daha yolun en başında sınava hazırlanmaya başlanır. Üniversitede çok iyi yerlerde olmak isteyen öğrenciler kolejlerdeki yoğun ama etkili çalışma temposuna zamanla ayak uydurur. Ümitköy Kolejleri arasında yer alan Anaşehir Kolejinde öğrencilere yabancı dil ağırlıklı olarak gösterilir. Birden fazla dil seçeneği ile öğrenciler istedikleri dillerin derslerine girebilir, kendilerine yeni kazanımlar elde edebilirler. Yabancı dil derslerine girecek öğretmeni de titizlikle seçmek önemli. O dilin en ince ayrıntılarına kadar göstermeli, öğrenciler öğrendikçe ana dilleri gibi konuşmalılar.

Ümitköy Kolejlerinde Eğitim Çeşitliliği

Ümitköy Kolejlerinde verilen matematik, fen bilimleri, Türkçe vs. gibi derslerin yanı sıra laboratuvar uygulamaları, bilimsel çalışmalar ulusal düzeyde etkinlikler de yapılmaktadır. Bu tip etkinlikler ve çalışmalar öğrencilerin kendilerini daha iyi tanımalarına, yeteneklerini daha kolay ve çabuk fark etmelerine katkı sağlar. Ayrıca kendilerine olan özgüvenlerini de yerine getirecek, bu sayede hayatta her ortamda kendilerini ifade edebilme, çevreye kolay uyum sağlayabilme ve çabuk çevre edinme konularında sıkıntı çekmeyecektir. Erken yaşta elde edilen bu kazanımlar hayatın aslında bütün alanlarında çok işlerine yarar. Özellikle mesleklerini icra ederken… Okulda ayrıca öğrencilerimiz için çalışmalar yürüten rehberlik servisi vardır. Her konuda öğrencilere yardımcı olur, onların en büyük destekçisi ve yol göstericisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir