Odtülüler Dershanesi

Ümitköy Koleji

Anaşehir Koleji bilinen en meşhur Ümitköy Kolejidir. Faaliyet sürdüğü yıllar içinde hiçbir zaman gerilememiş daima ilerleyip kendini büyütmüştür. Tabi zamanla kendini kanıtlamış ve adını duyurmayı başarmış ve hatta hala da büyümeye devam eden bir kolejdir. Öğrencilerimiz tam gün eğitim veren kurumumuzda eğitimin en kalitelisini almaktadır. Bilindiği gibi kolej demek yabancı dile ağırlık veren lise dengi okullar demektir. Bu sebepten kaynaklı olarak Anaşehir Koleji de yabancı dil eğitimi vermektedir. Hatta o kadar ki yabancı dil dersini verecek olan öğretmenler ana dili gibi o dilleri konuşan, branşında gayet başarılı kişilerdir. Dersi alan öğrenciler de en ince detaylarını bile atlamadan istedikleri dili veya dilleri öğrenirler.

Ümitköy Kolejinde Uzman Kadro

En iyi Ümitköy Koleji olarak gösterilebilecek potansiyele sahip Anaşehir Koleji diğer derslere ve ders öğretmenlerine de fazlasıyla onem vermektedir. Temeli sağlam kılmak adına türkçe, matematik vs. gibi derslerde püf noktaları, teknikleri anlatılır. Böylece iyi kavrayan öğrenciler hayatları boyunca unutmayacaktır. Ezberden uzak akılda kalıcılık ilkesi de yerine getirilmiş olacaktır. Kolejde derslerden sonra haftanın belirli günlerinde kurslar verilmektedir. Bu kurslar konuların pekiştirilmesi ve eksiklerin giderilmesi için büyük bir avantajdır. Her öğrencinin ister istemez eksikleri veya anlayamadığı kısımlar olacaktır. Bu kursları o yüzden iyi değerlendirmek gerekir.

Ümitköy Koleji’nin Rehberlik Tutumu

Ümitköy Kolejinde öğrencilere sunulan bir diğer imkan rehberlik servisi olsa gerek. Çünkü öğrencilerin rehberlik servisine her anlamda, her sorunlarında ihtiyaçları vardır. Rehberlik öğretmenlerimiz kendilerini kanıtlamış, uzman kişiler olduğu için öğrencilere en doğru yolu ve çözümü gösterirler. Ayrıca rehberlik servisi ile birlikte düzenlenen sosyal etkinlikler, doğa ile iç içe yapılan etkinlikler vs. öğrencilerin deşarj olmalarını ve ferahlamış bir beyinle derslere daha iyi odaklanmalarını sağlar. Bunun yanı sıra kültürel geziler de düzenlenir ki bu sayede öğrenciler hem sosyalleşebilir hem de cevre edinme konusunda ilerleme kaydedebilir. Özellikle üniversitelere yapılan geziler öğrencileri çalışmaya teşvik edecek ve hedeflerini yüksek tutup ona ulaşma arzusu uyandıracaktır. Rehberlik servisi veliler ile sürekli iletişim halindedir. Bu hem öğrenciler için hem de veliler için avantaj sağlar. Ayrıca öğretmen-öğrenci-veli ilişkisi de kuvvetlenir ve başarmak için herşey tamamlanmış olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir