Odtülüler Dershanesi

Ümitköy Bursluluk Sınavı

Eğitim insan yaşamında son derece önem taşıyan bir faktördür. İyi bir eğitim bir çocuğa geleceğine yapılacak olan en iyi yatırımdır.  Bu noktada aileler anaokulundan itibaren çocuklarının iyi eğitimi alması kendi koşullarına göre emek vermektedir. Maddi yönden ekonomik gücü olan aileler ise çocuklarını özel okullara yollamaktadır. 2005 yılından beri Ankara’da hizmet veren Anaşehir Kolejidir ki toplamda 7 şubesi bulunan kolejin en eski yerleşkelerinden bir tanesi olan Ümitköy bursluluk sınavı ekonomik açıdan yeterli düzeyi olmayan ama oldukça başarılı olan öğrencilerin bu çok özel okulda eğitim almalarına fırsat yaratmaktadır.

Ümitköy Bursluluk Sınavları Ne Zaman Yapılmaktadır?

Ümitköy bursluluk sınavı bir önceki yılın mart ayının son haftası genellikle yapılmaktadır. Ama kimi zaman bu tarih değişmekte olduğundan tam olarak tarihi öğrenmek için Anaşehir Kolejinin bursluluk sınavı ile ilgili duyuruları takip etmek gerekmektedir.

Bursluluk sınavları yılda bir kere yapılmaktadır. Kazanan öğrencilere başarı puanlarına göre ya tamamen ücretsiz olarak okuma olanağı tanınmakta ya da yine başarı durumlarına göre belli oranda devam edeceği dönemin fiyatları üzerinden indirim yapılmaktadır.

Bursluluk Sınav Süreci Nasıl İlerlemektedir?

Anaşehir Koleji alanında en iyi kolejlerden birisi olması yanında sınava giren öğrenci ve velilere de büyük kolaylıklar sağlayan bir okuldur. Ümitköy bursluluk sınavı için süreç kısaca şöyle ilerlemektedir.

Öncelikli olarak Anaşehir Kolejinin kendi internet sitesinde bursluluk sınavının ne zaman yapılacağı ilan edilmektedir.

Bu ilan kısmında aynı zamanda ekte Sınava Kayıt Al butonuna basarak kayıt olması gerekmektedir. Yani süreç tamamen online olarak ilerlemektedir. Kayıt olduktan sonra yine aynı sayfada Giriş Belgesi Çıktısı Al diyerek printer çıktısı alarak sınava giriş yapılabildiği gibi sınava girecek kişinin cep telefonuna gelen SMS ile de sınava girebilmektedir.

Ondan sonrasında sınav günü geldiğinde sınavdan otuz dakika önce sınavın yapılacağı yerde olmak gerekmektedir. Sınava girerken kişilerin yanında sınava gireceğine dair belge ya da SMS yanında mutlaka nüfus cüzdanını da bulundurması gerekmektedir.

Sınava 2, sınıf, 3. Sınıf, 4. Sınıf, 5. Sınıf. 6. Sınıf ve 7. Sınıf için bursluluk sınavına girilmekte ve sonuçlara göre öğrenciler tam burslu yada yüksek düzeyde indirimler ile okula devam etme şansı yakalamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir