Odtülüler Dershanesi

Özel Ümitköy Ortaokul

Özel Ümitköy Ortaokulu denilince akla gelen bir okul olan Anaşehir Kolejinde öğrenciler daima başarılı olmak için çalışmaya teşvik edilir. Öğrencilerin başarılı olması için de en önemli etken elbette öğretmenlerdir. Öğretmenler öğrencilere en doğru en gerekli bilgileri verirken aynı zamanda öğrencilere karşı sorumluluğunu bilen, samimi ve içten bir yaklaşım içinde olmalıdır. Öğretmenler kendi branşlarında ne kadar eğitimli ve başarılı ise öğrencilere aktaracağı bilgiler de o kadar kaliteli olacaktır. Kolej öğretmenleri buna son derece dikkat eder ve idare çalışanları da öğretmenleri seçerken bunu göz önünde bulundururlar. Öğretmenler kadar bir kolejde çalışanlar da önem arz eder. Çünkü gerektiği zamanlarda öğrenciler ile onlar da muhatap olacaktır. Bilhassa velilerle iletişim içinde olan çalışanlar da öğretmenler de aile ortamı sıcaklığını öğrencilere hissettiren, insan ilişkilerine ve insanlara önem veren kişiler olmalıdır.

Özel Ümitköy Ortaokul ve Psikolojik Rehberlik

Anaşehir Koleji öğrencilerin psikolojik ve rehberlik servisinden de en iyi şekilde yararlanmasına imkan sağlıyor. Öğrencilerin dersler ile ders çalışma teknikleri ile ilgili birtakım sorunları olabiliyor. Bunun giderilmesi de rehberlik öğretmenlerine düşüyor. Öğrenciler ile birebir görüşmeler yaparlar yaparak nasıl bir yol izlenmesi gerektiğine karar verir ve onu uygulamaya başlarlar. Özel Ümitköy Ortaokulu olan Anaşehir Kolejinde özellikle LGS’ye girecek olan öğrenciler daha çok sorunla karşılaşabilir. Sınav stresi, gelecek kaygısı, motivasyon ve dikkat bozukluğu da peşinden gelebilir. Bütün bu sıkıntılardan kurtulmak için rehberlik öğretmenleri öğrencilere yardımcı olur, yol gösterirler. Öğrencilerin ihtiyacına göre kişisel olarak çalışma programları hazırlayarak sınava en etkili biçimde hazırlanmasını sağlar.

Özel Ümitköy Ortaokul ve Liseye Geçiş Dönemi

Liseye geçiş sınavı öğrencilerin geleceği ile ilgili ilk basamağı olduğunu düşünürsek bu sınavı küçümsememek gerekir. Lise gelecek kariyerini şekillendirmeye başladığı eğitim yıllardır. İyi bir lisede iyi bir eğitim ile bu mümkündür. Tabi sınavda başarılı olmak kaydıyla. Kolejde öğrencilerin daha iyi çalışma yapabilmesi için kurslar gerçekleştiriliyor. Eksiklerini kapatması, konuları pekiştirmesi veya ödevlerini yapması için belki de bu kurslar en iyi fırsattır. Öğrencilerin hep dersten bunalmaması için ise Özel Ümitköy Ortaokulu olan kolejde 25 farklı dalda faaliyetler düzenlenmektedir. Hem kişisel hem de toplumsal olarak birçok kazanım sağlamaktadır bu faaliyetler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir