Odtülüler Dershanesi

Özel Ümitköy İlkokulu

Özel okul denildiğinde eskiden olduğu gibi sadece lise ve üstü okullar akla gelmemelidir. Artık günümüz şartlarında ortaokul hatta ilkokul olarak bile özel okullar mevcuttur. Aileler çocuklarının iyi bir geleceğe sahip olması ve bunun için de tabi ki iyi bir eğitim alabilmesi için ilkokuldan başlıyor özel okula göndermeye. İlk etapta fiyatlar göz önünde olsa da okulun vereceği eğitimden tatmin olan veliler çocuklarının daima başarılı olması için fiyatı geri plana atabiliyorlar. Özel Ümitköy İlkokulu olarak gösterilebilecek Anaşehir Koleji miniklerin temellerinin sağlam olması, başlangıç olarak alacakları eğitim ile ayakları yere sağlam adımlarla basması için hizmet vermektedir. Geleceğin ışığı olan minik öğrencilerin okul hayatlarının başlangıç yılları olan bu ilkokulu en iyi en başarılı şekilde geçirmeleri için seferber olmaktadır. Özellikle 1.sınıf öğrencileri okul hayatı ile ilk kez tanışmanın verdiği biraz heyecan biraz korku biraz endişe ile onlarla en iyi şekilde ilgilenecek sınıf öğretmenleri vardır.

Özel Ümitköy İlkokuluna Ulaşım Hep Güvenle

Minik öğrencilerin okula ulaşımını kolaylaştıran servis hizmeti bulunmaktadır. Güvenilir olan bu servis hizmeti anne babalar için de kolaylık ve iç rahatlığı sağlamaktadır. Okul ile ev arası mesafe az mı fazla mı, eve sag salim gelebilir mi, kim almaya gidecek çocuğu endişesi gütmeden kendi hayatlarına devam edebilirler. Özel Ümitköy İlkokulu öğrencilerine sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı şeklinde öğün alternatifleri sunmaktadır. Sabah ve ikindi kahvaltısı isteğe bağlı fakat öğle yemeği almak zorunludur. Ve tabi ki ücrete tabidir.

Özel Ümitköy İlkokulu Veliler İle Sürekli İrtibat Halinde

Kolejde ayrıca çalışan ile öğretmenler velilerle sürekli iletişim halindedir. Öğrenciler hakkında anne babalara bilgilendirme yapılır. Bazı zamanlarda toplantılar da düzenlenerek genel bilgilendirme yapılır. Çocuğun devamsızlık durumu, derslerdeki öğrenmesi ve başarısı hakkında vs. görüşmeler yapılır. Özel Ümitköy İlkokulu öğretmenleri velilere bu bilgileri yaparken aynı zamanda onların üstüne düşen görevleri de anlatır, aydınlatırlar. Sonuçta evde verilen eğitim de önemlidir ve sürekli olan eğitim daha etkilidir. Veliler evde çocukları ile ilişkisini kuvvetlendirecek etkinlikler içinde bulunmalıdır. Onların rahat çalışabilecekleri ortam oluşturmalı ve hatta yardımlarda bulunmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir