Odtülüler Dershanesi

Hakkımızda

Anaşehir Okulları, 2005 yılında etüt, anaokulu ve kreş eğitimleri vererek hizmetlerine başlamıştır. Ankara’nın çeşitli semtlerinde toplamda 7 şube olmak üzere faaliyet yürüten kurum, Ankara’nın en saygın eğitim kurumlarından biridir. Kuruluş aşamasını tamamlayarak eğitim-öğretim hizmetlerine başlar başlamaz birçok yeni okulun açılmasına vesile olmuştur. Kaliteli eğitimden hiçbir ödün vermeyerek, her öğrenciyi bir birey ve geleceğin aynası olarak kabul eden bir yaklaşımla 2013 yılında Ankara/Etimesgut’ta ilkokul ve ortaokul karmasıyla eğitim vermeye devam etmiştir.

Etimesgut’ta açılan Bağlıca Koleji, Anaşehir Okulları’nın ilk kolejidir ve bu kolej Ankara’nın en gelişmiş ve en büyük kolejlerinden biridir. 2018 yılında da eğitim-öğretim hizmetlerine aralıksız devam edilerek yeni okul yapım projelerine devam ediliyor. Ankara’nın özel okul ihtiyacının tamamını karşılayacak bir anlayışla, Atatürk ve Cumhuriyet ilkelerine bağlı, başarılı, nitelikli ve yeni yetenekler kazandırılan öğrencilere bu vizyon altında eğitimler veriliyor.

Öğrenci Yaklaşımları ve Kolej Hizmetleri

Anaşehir Okulları’nın tamamında, eğitim gören tüm öğrencilere büyük bir titizlikle yaklaşılır. Temel vizyon; azimli, başarılı, kültürel etkinliklere yönelmeyi bilen, özgüveni yüksek, insanlarla iletişimi rahat kurabilen, Cumhuriyet ilkeleri doğrultusunda tüm maddi ve manevi değerlerine bağlı bireyler yetiştirmektir. Bu bilinç, tüm öğretmen, eğitmen ve personellerde bulunuyor. Anaşehir Okulları bünyesinde faaliyet gösteren özel radyo, 2016 yılından beri diksiyon ve televizyon spikerliği derslerinin uygulama merkezi haline gelmiştir.

Sunulan Etkinlikler ve Amaç

Öğrencilere yönelik 25 farklı alanda etkinlik planı icra eden Anaşehir Okulları’ndaki bazı programlar şunlardır: Televizyon ve radyo spikerliği, robotik kodlama, yüzme, yazılım, diksiyon, drama, modern danslar, halk dansları, bale, bilgisayar, satranç, voleybol, basketbol, yüzme, müzik, seramik, zeka oyunları, paten, hızlı okuma ve resim gibi alanlarda her öğrencinin kendi yeteneğine göre bir alan tercih etmesi sağlanıyor. Verilen günlük eğitimlerin toplam süresi 9 saati geçmiyor.

Ancak isteyen öğrenciler, ek ücret vererek özel etütler alabilir. Verilen eğitimlerin ana dili Türkçe olsa da, ek dil olarak İngilizce, Fransızca, Rusça ve Almanca dillerinde de eğitimler veriliyor. Anaşehir Okulları’nın en temel amacı, öncelikle Atatürk ilke ve inkılaplarına sıkı sıkıya bağlı olan, her alanda örnek gösterilen ve tercih edilen bir kurum olarak bu kapsamda öğrenci yetiştirerek topluma kazandırmaktır.